מערכת לאיטום וחיפוי חדרים רטובים

המערכת משמשת לאיטום וחיפוי רצפות בטון בחדרים רטובים בבניה קונבנציונלית.


מערכת טמבור לאיטום וחיפוי חדרים רטובים בעלי רצפת בטון. גמר קרמיקה

המערכת משמשת לאיטום וחיפוי רצפת בטון בחדרים רטובים בבניה קונבנציונלית.

יישום המערכת:

הרבצה צמנטית 82: 

הכנת התשתית:
יש להקפיד על 28 יום מסיום יציקת הבטון. יש לדאוג לכך שהשטחים המיועדים להדבקה ישרים ומתאימים למתוכנן. יש להסיר שכבות חלשות, בליטות וגופים זרים וכל גורם אחר העלול לגרום לכשל בהדבקה, יש לקצץ חוטי קשירה, ולהגן על זיון הנראה לעין במישור הקיר מפני שיתוך. כמו כן, יש לנקות את השטחים משמן, גריז, אבק, מלחים ומי צמנט, ולסתום חורים. יש לשטוף את הרקע 24 שעות לפני תחילת העבודה במים בלחץ גבוה. ברזלים גלויים, או ליקויים מקומיים ביציקה (סגרגציה), יש למרוח בהרבצה צמנטית 72 כהכנה מקדימה.

הכנת התערובת:
תחילה, שופכים כ- 7.5-8.5 ליטר מים לתוך מכל ערבול נקי. שופכים את מלוא תכולת השק באופן הדרגתי, ומערבלים במשך 3 דקות בערבל מכני, עד לקבלת עיסה אחידה ונטולת גושים. ממתינים כדקה, ומערבלים שנית במשך 3 דקות. משלב זה החומר
מוכן לעבודה.

אופן היישום:
יש למרוח את החומר על גבי התשתית בעזרת צידו החלק של המלאג' בשכבה אחידה של 5-8 מ"מ. יש להתחיל את אשפרת החומר 24 שעות מסיום היישום (למעט בימי חמסין ובנשוב רוחות עזות שאז יש להתחיל באשפרה עוד באותו היום). במידה ולא מיישמים את שכבת הטיח התרמי ו/או הטיח הצמנטי לאחר 24 שעות, יש לבצע אשפרה בת שלושה ימים (הרטבה במים שלוש פעמים ביום).
יש לבצע את השכבה הבאה (טיח תרמי 86 או טיח צמנטי מתוצרת טמבור) במערכת עד חמישה ימים מתום יישום החומר.

 

הידרוסיל 90 חד רכיבי:

הכנת התערובת:
יש לערבל בעזרת מערבל המותקן על מקדחה את כל תכולת השק + כל כמות המים. שופכים תחילה את הנוזל לדלי שנפחו מתאים, תוך כדי ערבול מוספים בזהירות את האבקה. מערבלים במהירות נמוכה ( 600-400 סיבובים לדקה). לערבב כ 3- דקות עד לקבלת תערובת אחידה ללא גושים. יש לתת לתערובת לנוח 5 דקות ולערבב שנית במשך כ 2- דקות. חובה לערבב ערבוב מכני. יש לעבוד בתנאי אוורור טובים.

אופן היישום:
יש להבריש את התערובת על התשתית בעובי שכבה אופייני של 1 מ"מ. אין ליישם כאשר הטמפרטורה נמוכה מ- 5°c וגבוהה מ 35°c. יש ליישם על תשתית לחה ולא רוויה. יש להקפיד במיוחד על הוראה זו כאשר התשתית סופגת. יש ליישם את התערובת הטרייה תוך 60 דקות (אסור להוסיף מים לאחר שהתערובת התייבשה).

 

פריימר סטאר + הידרומסטיק + בד גיאוטכני:

יש ליישם פריימר סטאר להידרומסטיק בכמות של 250-300 גרם/מ"ר ולהמתין 2-3 שעות לייבוש בהתאם לתנאים מזג האוויר.יש ליישם הידרומסטיק בשכבה אחת בכמות של 3.5 ק"ג/מ"ר. יש להמתין לפחות 24 שעות לייבוש, בהתאם לתנאי מזג האוויר. ניתן ליצור תשתית לריצוף (חול או שומשום)  ולרצף 48 שעות לאחר יישום ההידרומסטיק. להגנת האיטום הביטומני יש להניח בד גיאוטכני לאחר 24 שעות לפחות.

 

טיט לפורצלן:

הכנת התערובת:
תחילה שופכים כ 7- ליטר מים לתוך מכל ערבול, לאחר מכן שופכים את מלוא תכולת השק באופן הדרגתי, ומערבלים במשך כ 3- דקות בערבל מכני, עד לקבלת עיסה אחידה ונטולת גושים. ממתינים כדקה, ומערבלים שנית במשך 30 שניות. משלב זה החומר מוכן לעבודה.

אופן היישום:
מפזרים את החומר בשכבה אחידה על גבי התשתית. מורחים את החומר על ידי מרית (מלץ') על גב האריח בשכבה דקה. מניחים את האריח על גבי הגשר טיט"רטוב על רטוב". יש להבטיח היצמדות מלאה של האריח על ידי לחיצה והקשה עם פטיש גומי עד להגעה לפילוס הנדרש. העובי המומלץ ליישום הוא 15-30 מ"מ על גבי חול מיוצב וסומסום, ו- 10-30 מ"מ על גבי בטון או מדה.
יש להמתין 3 ימים לפני יצירת עומס על הרצפה.

 

רובה CE33 / רובה CE40:

הכנת התשתית:
יש לוודא כי תשתית האריחים יבשה ומקובעת היטב. יש לנקות היטב את המישקים מאבק, שאריות דבק, לכלוך, שמנים וכל חומר זר אחר.

אופן היישום:
יש להוסיף CE33 למים קרים ונקיים ולערבב היטב עד לקבלת תערובת אחידה, ללא גושים, ובעלת גוון אחיד.
ליישום הרובה במישקים יש להשתמש במרית גומי. בעת הדבקת האריחים והכנת המישקים לפני שהדבק או הטיט מתקשים, יש להקפיד כי 2/3 מעובי האריח יהיו נקיים מדבק או טיט. יש למלא את המישקים לעומק המישק באופן מלא. לאחר כ 15- דקות יש לנקות את עודפי הרובה על האריחים באמצעות ספוג לח וסחוט. ניתן לנקות רובה יבשה בעזרת בד רך ויבש. ניתן ללכת על הרצפה (דריכה קלה) לאחר 12 שעות מגמר יישום הרובה, ורק לאחר מכן ניתן להרטיב את הרובה.  ב 5- ימים הראשונים מגמר יישום הרובה, יש לנקות את המשטח רק עם מים נקיים וללא כל תוסף אחר. הרובה מגיעה לתכונות ההידרופוביות המקסימליות שלה לאחר כ 5- ימים. ייבוש סופי של המערכת בתוך 7 ימים. יש להקפיד כי ספיגות האריחים לא תעלה על 6% כאמור בת"י 1555 ות"י 314 , ובהתאם להמלצת היצרן. מומלץ לבצע ניסוי על מספר אריחים קודם ליישום. במקרים בהם ספיגות האריח גדולה מ 6%- מומלץ לבצע בדיקה מקדימה של הרובה והאריחים.

מוצרים במערכת