מערכת לאיטום וציפוי חדרים רטובים בעלי תשתית של גבס

המערכת משמשת לאיטום וציפוי חדרים רטובים בבניה קונבנציונלית או בבניה קלה, בעלת תשתית של לוחות גבס.


מערכת טמבור לאיטום וציפוי חדרים רטובים בעלי תשתית של לוח גבס, גמר טיח מינרלי

המערכת משמשת לאיטום וציפוי חדרים רטובים בבניה קונבנציונלית או בבניה קלה, בעלת תשתית של לוחות גבס.

יישום המערכת:

קונסטרוקציה + לוח גבס ירוק טמבור + פוליסיל 300:

מסמנים את קו הקיר על גבי הרצפה באמצעות chalk line – חוט סימון אבקתי ומחברים את פס האיטום המפריד למסלול
לאחר הסימון ממקמים את המסלול ומעגנים באמצעות מיתדים של טמבור גבס 7/35 וברגי טמבור גבס 5/35 במרחקים של 40 ס"מ.
מצמידים פס איטום אל הניצב. מרכיבים את הניצב אל העמודים באמצעות מיתדים של טמבור גבס 7/35 וברגי טמבור גבס 5/35 במרחקים של 40 ס"מ. מצמידים פס איטום אל המסלול שמותקן בתקרה ומעגנים אל התקרה באמצעות מיתדים של טמבור גבס 7/35 וברגי טמבור גבס 5/35 במרחקים של 40 ס"מ. לאחר יצירת מסגרת מסלולים וניצבים בקצוות מרכיבים את הניצבים במרחק של 41 ס"מ זה מזה (מומלץ) או על פי הנחיות תקן 1429. הרכבת לוחות הגבס בגב קונסטרוקציית הקיר (החלק הפונה אל מחוץ לחדר) - מרכיבים את לוחות הגבס הירוק אל הניצבים באמצעות ברגי טמבור גבס 25/35 בהתאם לצורך. הלוח מורכב על גבי מודד מרחק בעובי לוח הגבס בכדי למנוע מגע בין הלוח לרצפה במקרה של רטיבות. מודד המרחק יוצר קו ישר למפגש רציף בין הלוחות.
הרכבת תופסן בידוד – מרכיבים את הסרטים של תופסני הבידוד על גבי הקונסטרוקציה, ומניחים את חומר הבידוד (צמר סלעים / צמר זכוכית). לאחר הנחת הבידוד המחיצה מוכנה לסגירה. מרכיבים את לוחות הגבס באותו אופן שהתקנו אותם לפני כן. יש לבצע רולקה בחיבור בין הרצפה ללוח הגבס הירוק. יש לאטום את החיבור בין הבלוק השחור ללוח הגבס באמצעות יריעה בוטילית עם בד פליז או PUFLAX 60. מכסים את התפרים בין הלוחות ואת ראשי הברגים בפוליסיל 300 . לאחר שכבת הכיסוי הראשונה של משחת האיטום מצמידים לתפרים סרט נייר, מלמעלה למטה, ומהדקים כלפי מטה לכל אורך התפר. לאחר כשעה, ועם התייבשות משחת האיטום, מיישמים שכבה נוספת של פוליסיל 300 ומוודאים שכל התפרים וראשי הברגים כוסו היטב.

יסוד קושר לבלוק גבס:

איטום הקירות יעשה באמצעות יישום יסוד קושר לבלוק גבס (על בסיס טרפנטין) בהתזה או בגלילה. ניתן לדלל עד 30% בטרפנטין מינרלי טמבור.

טיח מינרלי ערבה:

הכנת התערובת:
יש לשפוך תחילה כ 4-5- ליטר מים נקיים לכלי קיבול מתאים ונקי. למים מוסיפים בהדרגה תוך כדי ערבול את כל תכולת השק.
מערבלים ערבול מכני (במקדחה 400 סל"ד, או במערבל בחש) עד לקבלת עיסה אחידה ונקייה מגושים. לאחר המתנה של 5 דקות מערבלים שנית במשך 3 דקות, ומשלב זה החומר מוכן ליישום. אין להוסיף מים במהלך העבודה.  היישום חייב להתבצע בתוך שעה מסיום הערבוב. יש להגן על התערובת מרוח שמש ישירה וגשם. על מנת לקבל אחידות גוון בחזית יש לערבב את כל הכמות הנדרשת לשכבה.

אופן היישום:
שכבה ראשונה: יש למרוח שכבה ראשונה של כ- 2.0 מ"מ בעזרת מלג', ליישר להחליק באופן אחיד ולהמתין לייבוש(24 שעות).
שכבה שניה: יש למרוח שכבה שניה בעובי של כ- 2.0 מ"מ. תחילת ההחלקה של שכבת הגמר תתבצע כאשר אין הדבקות של האצבעות. במידה ונדרש עובי גבוה מ- 4 מ"מ מצטבר, יש ליישם כל שכבה נוספת בעובי שלא יעלה על 2 מ"מ. העובי הכולל המצטבר לא יעלה על 8 מ"מ. בעת שימוש בספוג לח יש להשתמש בשני מיכלי מים. מיכל אחד להסרת עודפי הערבה מהספוג ומיכל שני לניקוי הספוג. יש לסחוט את הספוג ולהוריד עודפי מים בסיום ניקוי הספוג. בעת שימוש במלג' נירוסטה יש לנקות בעזרת ספוג לח את המלג'.

מרקמים:
כפרי משופשף – יש לעבור עם ספוג לח לבן בתנועה סיבובית.
מהודק – יש לעבור עם ספוג לח לבן ומייד לאחר מכן עם מלג נירוסטה בתנועה סיבובית עד לקבלת שטח מהודק.
מולחק - יש לעבור עם ספוג לח לבן ומייד לאחר מכן עם מלג נירוסטה בתנועות סיבוביות חוזרות עד לקבלת משטח חלק.

דגשים ליישום:
חובה להשתמש באותה מנת ייצור עבור כל חזית במבנה. חובה להקפיד ולהשתמש בכמות מים אחידה בכל מנות הערבול.
אין ליישם כאשר עומד לרדת גשם ב 24 השעות הקרובות ו/או כאשר הקיר לח, רטוב ו/או כשהטמפרטורה היא מתחת ל 5c או מעל 35c והלחות היחסית מעל 85%. תערובת שהתייבשה אינה ניתנת לשימוש חוזר, גם לא בתוספת מים. חוזק הדבקות במתיחה של הרקע והתשתית עבור ערבה לא יהיה קטן מ- 0.3 מגפ"ס. למתן הגנה משופרת בחדרים רטובים או בסביבה ימית ניתן ליישם מגן אקווה טופ (לפחות לאחר שחלפו 7 ימים מגמר אשפרת הערבה). בעת תיקונים נקודתיים אחרי ייבוש, המראה עלול להיות לא יהיה אחיד במידה ולא תהיה הקפדה על ההוראות הנ"ל יש לצפות לשונות בגוון ולחוזק מכני מוחלש. יש להקפיד ליישם לפני תחילת הערבה כרכובים. עליונים וספי חלונות הכוללים אפי מי , םשהמרחק ממרכז אף המים ועד פני הקיר הסופיים יהיו 2 ס"מ לפחות.

מגן אקווה טופ:

המשטח חייב להיות נקי מכל לכלוך, אבק, שמן, בנזין, דלק וכו, העלולים להפריע להתחברות הצבע. את הניקיון יש לבצע עם מסיר שומנים או דטרגנט ביתי ואח"כ לשטוף היטב עם מים עד לסילוק מוחלט של חומרי הניקוי. יש לערבב היטב את הצבע לפני השימוש ולהוסיף בהדרגה חלק ב' לתוך חלק א' תוך ערבוב מתמיד ויעיל. מומלץ ליישם 2 שכבות לפחות, שעתיים המתנה בין שכבה לשכבה. ללכה השקופה יש באריזה גוון לבנבן- חלבי, אך לאחר הייבוש היא נעשית שקופה.

מוצרים במערכת